„Blue Monday“ aneb Modré pondělí veterinářů

„Blue Monday“ aneb Modré pondělí veterinářů

Vážené kolegyně, kolegové,

dovolujeme si touto cestou dát na vědomí společné tiskové prohlášení FECAVA a WSAVA k  tématu „BLUE MONDAY“ aneb „modré pondělí“, o kterém mluví bývalí ředitelé WSAVA Dr. Shane Ryan, Dr. Walt Ingwersen a první viceprezident FECAVA Dr. Wolfgang Dohne.

FECAVA a WSAVA vypracovala soubor pokynů, jak by se veterináři měli chovat mezi svými kolegy v oboru. Dokument s názvem „globální principy veterinární kolegiality“ vzešel z diskuse konané na VIP summitu světového kongresu WSAVA v červenci 2019. Během tohoto setkání vyjádřili vedoucí veterinárních lékařů z celého světa znepokojení nad rostoucím stresem způsobeným špatnou komunikací a (ne)kolegialitou uvnitř týmů a mezi kolegy v kruhu veterinářů.

Tento dokument byl vydán 18. ledna 2021. Právě tento den je známý jako „Modré pondělí“ a je považován za nejdepresivnější den v roce. Přestože v některých zemích veterinární organizace již mají kodex chování, mnozí nemají, a proto FECAVA a WSAVA doufají, že jejich iniciativa pomůže všem jejich členským sdružením zavázat se ke společnému standardu chování za účelem podpory profese.

Celý článek v plném znění a původní (anglické) verzi naleznete ZDE

Další aktuality
přejít na archiv aktualit