Kurz veterinárního managementu a komunikace s Radkem Kašparem

Kurz veterinárního managementu a komunikace s Radkem Kašparem

Kurz nabídne první možnost uceleně pochopit základy veterinárního managementu a komunikace na základě příkladů českých a slovenských veterinárních praxí a poskytne posluchačům praktické tipy, jak najít poslání své praxe, dosáhnout lepších ekonomických výsledků, úspěšně komunikovat s klienty, zlepšit atmosféru v týmu a najít rovnováhu mezi náročnou profesí a osobním životem. Velkou výhodou je právě orientace na místní praxe a konkrétní údaje z jejich fungování. Na konci kurzu byste měli umět odpovědět na otázky: Co je důležité z technik komunikace a managementu ve své praxi využít, aby byla úspěšná? Jaká je nejlepší struktura praxe? Které finanční parametry praxe se vyplatí sledovat? Které metody komunikace jsou pro veterináře nejdůležitější?

Radek Kašpar

MVDr. Radek Kašpar

Úspěšně absolvoval na Fakultě veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně v roce 1989. Po konci studií vyzkoušel všechny možnosti, které nabízí veterinární medicína – práce na veterinární klinice v Bratislavě, vlastní praxe v Brně, řízení prodeje veterinárních diet pro společnost Mars, výuka na Veterinární a farmaceutické univerzitě. Na závěr absolvoval studijní pobyt na Univerzitě v Utrechtu v oboru dermatologie. Pak přišlo rozhodnutí jít vlastní cestou – založil firmu Vetart, která se věnuje odborným veterinárním překladům a tlumočení, konzultantským službám v oblasti managementu a komunikace pro veterinární praxe a také tématu psychohygieny veterinářů. V posledních letech je autorem více přednášek na uvedená témata pro české, slovenské a nyní i estonské veterináře. Jeho přednášky jsou postaveny na praktickém přístupu ke zlepšení praxí tak, aby kolegové mohli různé tipy okamžitě využít.

Všechny záznamy/ videá najdete zcela ZDARMA na stránkách HILLS Veterinární Akademie, kde se stačí jenom zaregistrovat.


Kurz veterinárního managementu zahrnuje tyto základní témata:

1. Význam managementu a komunikace pro veterinární praxe, praktické příklady, modely veterinárních praxí, poslání

2. Umění doporučit, přesvědčit klienty, kompliance

3. Klíčové indikátory úspěšnosti veterinárních praxí

4. Řízení týmu veterinárních praxí

5. Finanční management, platy, marže, prodej na praxi, prodej a koupě praxí

6. Náročný klient, krizové rozhovory

7. Marketing, sociální média, pozitivní obraz veterinární praxe

8. Moderní veterina – preventivní programy a trendy, výživa jako součást malé praxeV neposlední řadě můžete v rámci spolupráce s naší sekcí veterinárních sester ČAVS ČAVLMZ
a HILL´s Veterinární Akademie sledovat taky Nutriční kurzy (nejen pro veterinární sestry).

veterinarni akademie hills