MVDr. Helena Vaidlová

Dr. Helena Vaidlová

Hlavní zaměření:

  • medicína ptáků, chirurgie měkkých tkání

Helena Vaidlová nastoupila po ukončení FVL v Brně na Veterinární kliniku Růžodol. Její vztah k exotickým zvířatům a našim volně žijícím zvířatům na tomto pracovišti velmi zesílil díky výbornému vedení MVDr. Jurka a MVDr. Kareše. Poté odešla za současným manželem do Kralup nad Vltavou a rok měla možnost pracovat na špičkové Veterinární klinice LIVE v Litoměřicích. Nabita zkušenostmi (tehdy ještě velmi malými) si v roce 2008 za nezbytné podpory a pomoci manžela otevřela Veterinární kliniku Mada v Kralupech nad Vltavou. Od té doby spolu budují rozrůstající se veterinární kliniku zaměřenou především na ptáky, ale s nabídkou služeb i pro ostatní exoty, naši volně žijící faunu a pro psy a kočky. Helena působí částečně v Zoo Praha, jako veterinář je zapojena do řady zahraničních projektů ochrany ptáků na různých kontinentech – Brazílie, Bhútan, Kambodža. Ráda předává své zkušenosti a pomáhá kolegům i chovatelům celkově zlepšovat úroveň nejen veterinární péče o ptáky. 

Studium na VFU Brno obor veterinární lékařství v letech 1998 – 2004

Během studia studijní stáže v zahraničí:

  • Veterinární klinika Gällivare, Švédsko: Klinika se smíšenou praxí pro psy, kočky, koně, krávy, soby, atd.
  • Kuala Gandah Elephant Conservation Centre, MalajsieStanice pro odchyt sloních mláďat – sirotků a odchyt a přesun divokých slonů ze zemědělských oblastí do národních parků
  • Veterinární klinika pro koně v Göteborgu, Švédsko

Po studiu pracovní stáže:

  • The Elephant Palace and Royal Kraal, Ayutthaya, ThajskoStanice pro pracovní slony ve výslužbě s počtem cca 120 slonů. Veterinární preventivní i léčebná péče o ve stanici narozená slůňata i dospělé   slony (samice i samce), výcvik slonů.
  • American Fondouk Animal Hospital, Maroko
  • Birds Internation Inc., Manila, FilipínyVeterinární preventivní a léčebná péče o papoušky.
  • Studijně – pracovní pobyty v mnoha záchranných stanicích pro ohrožené druhy filipínské fauny, Filipíny