MVDr. Linda Vítězníková

Dr. Linda Vítězníková

Linda Vítězníková ukončila studium na VFU Brno v roce 2009. Poté pracovala na několika pracovištích a od roku 2015 je součástí týmu kliniky VETINO Jaggy Praha (medicína fretek, chirurgie). 

Zdravotní problematice fretek se věnuje intenzivně od dob studií. Jejím cílem je edukace chovatelů, veterinárních lékařů a sester, podporující zlepšení dostupnosti a kvality zdravotní péče o fretky,  včetně přiblížení možností spolupráce s referenčními pracovišti. 

Dr. Vítězníková pravidelně absolvuje odborné stáže a semináře v ČR i zahraničí (opakovaně např. Eläinsairaala Aisti, Vantaa, Finsko; oddělení zobrazovacích diagnostik Vetmeduni Vienna, Rakousk  nebo na Veterinární klinice Jekl a Hauptmann, Brno, SEVC Barcelona/Sevilla, Španělsko a další). 

Je spoluautorkou článku Magnetic resonance imaging, surgical treatment and outcome in a ferret with thoracolumbar intervertebral disc extrusion. Občasně píše populárně naučné články a spolupracuje s australským časopisem zaměřeným na fretky – Dook dook magazine.

Ve volném čase se věnuje chovu fretek, psů a jízdě na koni.