MVDr. Jiří Rybníček

MVDr. Jan Rybníček, Dip. ECVD EBVS

Studium na VFU v Brně jsem ukončil promocí v roce 1990, kde jsem poté řadu let působil jako postgraduální student a později odborný asistent se specializací na dermatologii. V letech 1995–1996 a 1998 jsem získal stipendium „Fulbright Fellowship“ na University of California, Davis (USA), kde jsem se věnoval klinické dermatologii (mentor – prof. P. J. Ihrke), dermatopatologii (mentoři – Dr. T. L. Gross a prof. V. K. Affolter) a výzkumu sebózní adenitidy, kožních histiocytárních a lymfoproliferativních onemocnění (mentoři – prof. P. F. Moore a prof. V. K. Affolter).

V letech 2005–2008 jsem absolvoval rezidenturu v oboru komparativní dermatologie na University of Bristol (VB), kde mým hlavním mentorem byl prof. P. B. Hill. V roce 2009 jsem byl po úspěšném složení zkoušek kvalifikován jako mezinárodní specialista v oboru veterinární dermatologie – „Diplomate of the European College of Veterinary Dermatology“ (DipECVD). Od roku 2009 mám oprávnění používat označení „Evropský veterinární specialista“ („EBVS® European Veterinary Specialist™ in Dermatology“).

Aktuálně působím v ČR jako privátní dermatolog a dermatohistopatolog. Jsem autorem mnoha desítek publikací v zahraničí i v ČR a řady dermatologických kapitol v odborných knižních publikacích. Má prezentační činnost představuje stovky dermatologických přednášek ve světě i u nás.

Jsem členem následujících profesních organizací: European College of Veterinary Dermatology (ECVD), European Society of Veterinary Dermatology (ESVD), European Board of Veterinary Specialists (EBVS), American Academy of Veterinary Dermatology (AAVD), Royal College of Veterinary Surgeons (RCVS), Komora veterinárních lékařů ČR (KVL 4630)