Dieta založená na syrovém mase – jaká jsou rizika?

Dieta založená na syrovém mase – jaká jsou rizika?

animal paw print icon

Ahmed, F., Cappai, M.G., Morrone, S., et al. Raw meat based diet (RMBD) for household pets as potential door opener to parasitic load of domestic and urban environment. Revival of understated zoonotic hazards? A review. One Health 2021 Sep 16;13:100327. doi: 10.1016/j.onehlt.2021.100327.

V poslední době stoupá obliba krmení psů a koček dietami založenými na syrovém mase. Podle informací hojně sdílených na internetu má tento způsob výživy různá pozitiva: zlepšení imunitního systému a celkově zdraví, včetně zlepšení chování. V některých případech se ale mohou objevit problémy vznikající nevyváženou stravou. Určitým rizikem nejen pro zvíře, ale i pro člověka, je syrová strava z hlediska mikrobiologické a parazitární zátěže. Cílem předkládaného review je přinést přehled možných rizik a poskytnout návod, jak bezpečně zacházet s používanou surovinou.

Raw meat based diet (RMBD) for household pets as potential door opener to parasitic load of domestic and urban environment. Revival of understated zoonotic hazards? A review (nih.gov)


Image source: https://www.vecteezy.com/

Další aktuality
přejít na archiv aktualit