Výsledky výzkumu o dopadu epidemie COVID-19

Výsledky výzkumu o dopadu epidemie COVID-19

Vážené kolegyně a kolegové,

předkládáme Vám první část výsledků výzkumu  CM Research & WSAVA, který se zabýval dopadem epidemie  Covid – 19 na veterinární lékaře po celém světě. Jedná se o největší průzkum svého druhu a zúčastnilo se ho 5000 odborníků z 91 zemí. Sběr dat probíhal v listopadu 2020.

Výzkum společnosti CM Research & WSAVA ukazuje, že zatímco příjmy a počty klientů rostou, zaměstnanci jsou omezováni problémy s dodávkami zásob a zaváděnými opatřeními ke zvládnutí pandemie.

Klíčová zjištění výzkumu:

– Navzdory aktuální situaci roste počet klientů na veterinárních klinikách, zejména v Severní Americe a Austrálii.

– Finanční dopady na veterinární kliniky se liší v závislosti na regionu / zemi. Ale Austrálie a USA zaznamenaly jako země největší růst.

– Výzkum se zabýval i mírou  optimismu veterinárních lékařů ve vztahu k výhledu do budoucnosti. Výsledkem je zjištění, že kolegové z Austrálie a Nového Zélandu si udržují větší míru optimismu, oproti pesimističtějším veterinárním lékařům z jiných zemí.

– Regionem s největším postižením dodavatelskými výpadky je Severní Amerika.

– Došlo i ke změně spektra nabízených služeb veterinárních pracovišť. Výrazný pokles až vymizení se dotklo především nabídky návštěv u klientů doma. Zajímavý je i pokles úrovně očkování zejména  v západní Evropě.

Více podrobností o výzkumu  CM Research & WSAVA naleznete v příloze.

Další aktuality
přejít na archiv aktualit