KARDIOLOGIE – pořád ze záznamu

KARDIOLOGIE – pořád ze záznamu

CAVLMZ VZ2022 ban200x200 Kardiologie

Kardiologická sekce si pro vás v letošním roce přichystala dva webináře, na každém z nich zazní dvě přednášky od dvou různých kardiologů.

Záznam webináře z 10. května 2022 k dispozici ve video zóně do 16. 11. 2022
(vstup k záznamu je možno si dokoupit, přes standardní registraci)
MVDr. Tomáš Weidenhöfer – Pacient s šelestem. Kdy si dělat starosti a kdy už se bát?
MVDr. Zita Filipejová Ph.D. – Kardiomyopatie u psů

  • V první přednáška s dr. Weidenhöferem bude prakticky zaměřená pro prvoliniové praxe a začínající veterináře, kde najdete rady a tipy jak udělat správnou diagnózu i s omezeným vybavením. Vysvětlíme rozlišení kardiální a nekardiální příčiny kašle nebo kolapsu. Probereme co všechno můžeme a případně musíme udělat sami ještě dříve než pacienta referujeme.
  • V druhé části s doktorkou Filipejovou na téma Dilatační kardiomyopatie (DCM) , což je druhé nejčastější onemocnění srdce vyskytující se u psů. Je to nejčastější kardiomyopatie. Příčina tohoto onemocnění může být genetická, metabolická, infekční a další. K predisponovaným plemenům patří: dobrman, irský vlkodav, boxer, novofundlandský pes či německá doga. DCM má 2 formy: preklinickou a klinickou. Včasná diagnostika a management prodlouží život pacienta, protože DCM je zodpovědné za vysokou úmrtnost u mnohých plemen psů.

13. října 2022 – webinář / 2 přednášky: – k dispozici ve video zóně do 18. 4. 2023
MVDr. Carlos Fernando Agudelo Ramírez Ph.D. – Černobílý svět, aneb co potřebuji vědět pro správnou interpretaci RTG srdce a plic
MVDr. Michal Fiedler EMSAVM – Štěně v ordinaci kardiologa. Jak správně vyšetřit pacienta a interpretovat nálezy.

  • První prezentace se věnujeme nejčastějším postupům, nálezům a omylům v interpretaci RTG srdce a plic. Existuje několik důvodů, proč se provádějí RTG snímky hrudníku. Patří mezi ně poslechový nález na srdci (srdeční šelest), screening metastatického onemocnění, součást hodnocení různých klinických problémů (např. horečka, regurgitace, atd.), nebo nejčastěji pro zhodnocení kašle nebo dušnosti.
  • Druhá část webináře s dr. Fiedlerem se zaměřuje na správný přístup ke štěněčímu pacientovi s vrozenou srdeční vadou a nejčastějším vrozeným vadám srdce štěňat. Pojednáva o plemenných predispozicích u jednotlivých vad, jejich diagnostice a možnostech terapie a to včetně metod chirurgických a intervenčních. Rovněž si promluvíme i o prognostických ukazatelích u jednotlivých vad a komplikacích, které se běžně vyskytují v průběhu managementu jednotlivých vrozených vad. Přednáška je vhodná jak pro internistu začátečníka, tak lékaře zabývající se čistě kardiologií.

ČAS: 19:30–21:30
CENA:
Nečlen ČAVLMZ:
– jeden webinář 800 Kč
– dva webináře 1 500,- Kč ( i na záznam z 10. 5. 2022)
Člen ČAVLMZ:
– jeden webinář 500 Kč
– dva webináře 800 Kč ( i na záznam z 10. 5. 2022)
Člen ČAVLMZ + kardiologické sekce: ZDARMA

Záznamy budou k dispozici pro REGISTROVANÉ účastníky ještě 6 měsíců ve video zóně.

KVL: každý webinář = 6 kreditů
Registrovat se můžete i po odvysílání, po celou dobu trvání video zóny.

V případě dotazů se obracejte na sekretariát ČAVLMZ

Další aktuality
přejít na archiv aktualit